Nowoczesne ogrodzenie panelowe jest jednym z najbardziej uniwersalnych systemowych rozwiązań na rynku ogrodzeń. Nadaje się do zastosowania na każdym rodzaju posesji. Może dobrze zabezpieczać nie tylko prywatne domy, ale także tereny przemysłowe, gdzie znajdowało zastosowanie już wcześniej jeszcze zanim zaczęto je wykorzystywać na masową skalę. Takie początki płotu panelowego świadczą tylko o jego solidności i funkcjonalności. Obecnie ta minimalistyczna metalowa konstrukcja jest już stosowana na dużą skalę do ochrony różnego typu terenów. Zabezpiecza między innymi:
- obiekty sportowe i rekreacyjne,
- szkoły, przedszkola i żłobki,
- zakłady produkcyjne,
- domy prywatne,
- działki rolne,
- tereny budowy jako ogrodzenie tymczasowe,
- dziecięce place zabaw i wiele innych.
Jest też wykorzystywana do innych celów, takich jak wydzielanie w ogrodzie różnych stref, grodzenie wiat śmietnikowych, budowanie kojców, czy wybiegów dla zwierząt. To tylko wybrane przykłady pokazujące jak wszechstronne jest ogrodzenie panelowe.
Tak dużą uniwersalność zawdzięcza nie tylko lekkości konstrukcji, którą łatwo i szybko można postawić w każdym miejscu i równie szybko zdemontować i przestawić w inne, ale też licznym zaletom, które wyróżniają je na tle innych typów ogrodzeń.
Dobrej jakości ogrodzenia panelowe są solidne, trwałe i tanie, a do tego cechuje je elegancka prostota. Takie właśnie oferujemy swoim klientom dając aż 5 lat gwarancji. Można je zamówić w postaci kompletnego systemu ogrodzenia, bądź zdecydować się jedynie na poszczególne elementy, np. panele ogrodzeniowe, czy też podmurówkę.
Ogrodzenie panelowe posiada lekką konstrukcję składającą się z powtarzalnych ażurowych paneli, przymocowanych do słupków, bramy i furtki. Aby połączyć gotowe elementy stosuje się obejmy, łączniki i śruby, które również są jego częścią. Nie musi posiadać podmurówki ani fundamentów pod całą linią ogrodzenia, ponieważ zakotwiczone w betonie słupki zapewniają mu wystarczającą stabilność. Wyjątkiem jest instalacja płotu panelowego na terenach grząskich i niestabilnych. W takim wypadku wskazane jest ogrodzenie panelowe z podmurówką, która oprócz stabilności dodatkowo zabezpiecza przed wilgocią ciągnącą od podłoża.
Nasza firma oferuje prefabrykowane podmurówki betonowe o 2 sposobach mocowania, dostępne w 3 wzorach: gładka, cegiełka i piaskowiec.
Wykonany z ocynkowanej ogniowo stali płot panelowy odznacza się dużą wytrzymałością na trudne warunki pogodowe i odpornością na korozję. Najczęściej oprócz cynkowania panele ogrodzeniowe, a także słupki malowane są proszkowo, co nie tylko pozwala na kolorystyczny dobór do otoczenia i elewacji domu, ale przede wszystkim przedłuża trwałość ogrodzenia. Eksperci do spraw jakości twierdzą, że tak zabezpieczone przed korozją ogrodzenia panelowe są w stanie wytrzymać w dobrej kondycji nawet do kilkudziesięciu lat. Nie wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, a po latach można poddawać je renowacji, w efekcie której będą dobrze służyły kolejne lata. Nasz asortyment jest dobrze zabezpieczony przed korozją poprzez ocynkowanie i malowanie proszkowe, dzięki czemu z pewnością przetrwa długie lata.
Ogrodzenie panelowe zawiera w sobie panele ogrodzeniowe jako wypełnienie między słupkami. Mogą one mieć różnorodny charakter. Do najpopularniejszych należą panele 2D i 3D, ale spotyka się też panele ozdobne wymienne, które montuje się w zależności od okazji. Najważniejszymi jednak elementami płotu panelowego w zależności od wyboru są:
Panel ogrodzeniowy 2D, zwany inaczej prostym, to pionowe stalowe pręty o grubości od 6 do 8 mm o różnym zagęszczeniu wspierane poziomo przez kilka mocnych prętów poziomych. Układ taki tworzy prostokątne oczka o pionowym kształcie. Kratowany geometryczny charakter wypełnienia paneli świetnie podkreśla nowoczesny charakter ogrodzenia. Rozpiętość pionowych drutów nie może być zbyt duża, a w każdym razie powinna być węższa niż szerokość ludzkiej stopy, aby uniemożliwić łatwą wspinaczkę po ogrodzeniu potencjalnym złodziejom. Grube odpowiednio zagęszczone pręty tworzą solidne zabezpieczenie przed intruzami. Z tego względu ogrodzenia panelowe 2D są najczęściej stosowane na terenach firmowych, produkcyjnych, gdzie zabezpieczają majątek dużej wartości.
Panele ogrodzeniowe 3D to nowocześniejsze i bardziej filigranowe wypełnienie płotu panelowego. Kratowany charakter jest w nich również zachowany, a dodatkowo posiadają trójwymiarowe przetłoczenia w kształcie litery V, które widać na całej szerokości ogrodzenia. W zależności od wysokości płotu mogą występować one na dole i na górze, a czasem także w środkowej części ogrodzenia. Ogrodzenie panelowe 3D właśnie dzięki owym przetłoczeniom zyskuje wystarczającą sztywność, zapewniającą stabilność i wytrzymałość, mimo że wypełniające je druty są cieńsze niż w panelach prostych. Mają one z reguły grubość 4 do 5 mm. Czasem w sprzedaży zdarzają się jeszcze cieńsze, ponieważ niektórzy producenci oszczędzają na materiale, aby zapewnić konkurencyjną cenę. Trzeba jednak wiedzieć, że w tym wypadku może się to odbić na jakości. Ogrodzenie panelowe nowoczesne 3D często wybierane jest do zabezpieczania prywatnych posesji, a szczególnie nowoczesnych domów utrzymanych w stylu minimalistycznym. Można je zobaczyć też przy szkołach i przedszkolach.
Nasza oferta obejmuje oba typy paneli ogrodzeniowych, które można zakupić w różnych wysokościach od 100 do 230 cm, a także o różnych średnicach drutów, nie mniejszych jednak niż zalecane, aby utrzymać dobrą jakość i wytrzymałość.
Chociaż ogrodzenia panelowe należą do najtańszych na rynku, są solidne i trwałe, a niską cenę zawdzięczają głównie swojemu minimalistycznemu charakterowi. Trzeba jednak wiedzieć, że decydując się na ogrodzenie panelowe, cena uzależniona będzie od wielu czynników takich jak:
- wysokość płotu panelowego
Różnice w wysokości ogrodzenia panelowego mogą być bardzo duże i mają bezpośredni wpływ na cenę. Najniższe panele mają około 1 metra, podczas gdy najwyższe prawie 2,5 metra. Nawet jeśli panele są tej samej szerokości, na wysoki płot potrzeba o wiele więcej materiału niż na niski, a co się z tym wiąże, cena tego pierwszego będzie wyższa przy założeniu, że oba ogrodzenia będą miały taką samą grubość prętów i zagęszczenie oczek.
- grubość stalowych prętów i ich zagęszczenie
Decydując się na ogrodzenie panelowe, cena uzależniona jest także od grubości prętów i ich gęstości. Związane to jest również z ilością zużytej stali. Różnice w grubości prętów mogą być czasem znaczące i zdarza się, że na tej samej wysokości płot panelowy wypełniony panelami 2D zużywa się dwa razy więcej materiału, niż na delikatniejsze w swoim wyrazie ogrodzenie panelowe nowoczesne 3D. Dzieje się tak jeśli w pierwszym przypadku średnica prętów wynosi 8 mm, a w drugim tylko 4 mm. Musi to znaleźć odbicie również w cenie ze względu na znaczne zróżnicowanie w zużyciu surowców.
- inne dodatki
Trzeba zaznaczyć, że na koszt ogrodzenia wpływają wszystkie jego składniki. Płot panelowy składający się jedynie ze słupków, paneli i akcesoriów do ich połączenia będzie z pewnością tańszy niż wtedy, gdy chce się go wzmocnić lub urozmaicić wizualnie atrakcyjną podmurówką. Jeśli wybierze się kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką, cena automatycznie zwiększy się o jej wartość. Będzie uzależniona oczywiście od jej rodzaju i wysokości. Droższym rozwiązaniem i bardziej pracochłonnym jest tradycyjna podmurówka wylewana, która w przypadku płotu panelowego może być zastosowana, ale jest często niepotrzebnym wydatkiem, chyba że płot ma stanąć na wyjątkowo niestabilnym terenie. Lepszym i tańszym sposobem na podniesienie walorów wizualnych, a jednocześnie zapewnienie większej stabilności, jest podmurówka prefabrykowana, dostępna w sprzedaży w naszym sklepie interentowym w różnych rozmiarach i wzorach. Ogrodzenia panelowe z podmurówką w takim wydaniu stawia się szybko i bezproblemowo, ponieważ gotowe murki pod ogrodzenie, podobnie jak same panele, łączy się w łatwy sposób z całością.
Ogrodzenia panelowe lepiej kupować w specjalistycznej firmie, która zajmuje się wyłącznie ich sprzedażą, dbając o jakość i wszelkie szczegóły z nimi związane, zapewniając jednocześnie fachowe doradztwo, niż w markecie, gdzie trzeba samemu kompletować całe ogrodzenie, dobierając odpowiednią ilość paneli, murków betonowych, czy słupków. Kupując bezpośrednio u sprzedawcy specjalizującego się w płotach panelowych, ma się gwarancję jakości, której może nie zapewnić market. Bez względu jednak na miejsce zakupu, trzeba wiedzieć, że wybierając tanie ogrodzenia panelowe, cennik może zawierać wiele pozycji, w których cena będzie dostosowana do wysokości paneli i ich rodzaju, a także wszystkich wymienionych powyżej czynników, które mają na nią wpływ. W takiej sytuacji samemu często trudno jest wyliczyć rzeczywisty koszt całego ogrodzenia. Jeśli ma się do pomocy fachowego sprzedawcę, można poprosić o darmową wycenę całego płotu, który będzie obejmował ogrodzenie panelowe z podmurówką, lub bez niej w zależności od tego, na co klient się zdecyduje. Bramę i furtkę, mimo że są również częściami ogrodzenia, należy dokupić osobno. Jeżeli inwestor zdecyduje się na zakup również bramy panelowej, aby dobrze komponowała się z całością, może ją zakupić u nas łącznie z innymi elementami ogrodzenia. Zamawiając wycenę, można poprosić o kalkulację obejmującą całość łącznie z bramą o odpowiedniej szerokości i wysokości, która będzie pasowała do ogrodzenia.
Jeśli teren, na którym chce się postawić ogrodzenie panelowe, jest równy i stabilny, a działka nieduża, wówczas chcąc obniżyć koszty, można zdecydować się na samodzielny montaż, pod warunkiem że ma się jakiekolwiek pojęcie o tym, jak to zrobić. Samo montowanie paneli do słupków jest bardzo proste, natomiast osadzanie w punktowych fundamentach słupków i ich poziomowanie może sprawić problem osobom, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Jeszcze gorzej może być na pochyłym terenie, lub grząskim gruncie. Wtedy obecność fachowców jest nieoceniona, jeśli płot ma być stabilny i nie przewrócić się przy większych podmuchach wiatru. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zamawiając ogrodzenie panelowe z montażem, cena całej inwestycji wzrośnie. Z drugiej strony nie trzeba będzie w takim wypadku kupować sprzętu, który czasem jest nieodzowny przy montowaniu ogrodzenia oraz zaoszczędzi się czas, który można przeznaczyć na coś innego, a do tego zyskuje się pewność, że postawiony płot będzie mocny i stabilny. Doświadczona ekipa całe ogrodzenie panelowe nawet na bardzo dużej działce jest w stanie wykonać w 1-2 dni. Cena robocizny najczęściej jest ustalana za metr bieżący stawianego płotu, a co się z tym wiąże, będzie tym wyższa, im większa będzie długość ogrodzenia. Wpływ na nią ma również to, czy usługa dotyczy jedynie zamontowania słupków i paneli, czy także podmurówki. Decydując się na kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką, cena robocizny wzrośnie o około 10 do 15 zł za mb. Biorąc wszystkie te czynniki pod uwagę, warto przekalkulować, co się bardziej opłaca w perspektywie czasu. Jeśli komuś zależy na stabilnym ogrodzeniu, które przetrwa długie lata i się nie zawali, ani nie przechyli, szczególnie na nierównym lub mało stabilnym terenie, bardziej opłaca się zainwestować w ogrodzenie panelowe z montażem. Cena będzie większa, ale zyska się pewność, że płot taki nie będzie potem generował dodatkowych kosztów, związanych z ewentualnymi naprawami.
Minimalistyczny design, jakim odznacza się nowoczesne ogrodzenie panelowe, sprawia, że nawet po wielu latach nie opatrzy się i nie będzie swoim widokiem przytłaczać spoglądających na nie codziennie mieszkańców. W zależności od kolorystyki, jaką się wybierze, może wtopić się całkowicie w otoczenie lub podkreślić odcień elewacji domu, czy innych elementów wyposażenia ogrodu. Stanowi też dobre tło i wsparcie dla roślinności pnącej, co pozwala na zapewnienie większej dozy prywatności. Od czasu do czasu można zmienić jego wygląd, przysłaniając matami z wikliny, czy trzciny albo przetykając między drutami taśmę ogrodzeniową. Jest to dobry sposób na osłonę od wiatru, tymczasowych prac budowlanych na sąsiedniej działce, czy odgrodzenie się od kurzu i zgiełku ulicznego oraz zapewnienie sobie trochę cienia w ogrodzie. Kiedy zapragnie się ponownie poszerzyć widok, wystarczy zdjąć przesłony, a ogrodzenie panelowe w swojej ażurowej postaci pozwoli się nim cieszyć. Płotu panelowego nie trzeba pielęgnować, ani impregnować jak inne typy ogrodzeń, ponieważ już w procesie produkcyjnym uzyskał wystarczającą ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Ogrodzenie panelowe nowoczesne jest jednym z najtańszych na rynku, a jego wielki potencjał i trwałość, czyni je niezwykle atrakcyjną inwestycją na rynku ogrodzeń.
Na podstawie powyższych informacji można zorientować się, że ogrodzenie panelowe może mieć różne oblicza. Podane wyżej rozmiary grubości prętów wypełniających panele ogrodzeniowe są optymalne i zapewniają płotu odpowiednią wytrzymałość. Jeżeli ktoś decyduje się na przypadkowy zakup z niepewnego źródła, może skusić się niższą ceną, która często wynika z tego, że producent oszczędza na materiale. W sprzedaży można spotkać bowiem panele o mniejszej średnicy prętów niż podane powyżej, a tym samym słabsze. Mają one też często cieńszą warstwę cynku, co przekłada się na mniejszą trwałość. Kolejnym ważnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest zagęszczenie oczek. Jeśli będzie zbyt rzadkie, ogrodzenie panelowe nie spełni należycie swojej funkcji. Podobnie jest ze słupkami ogrodzeniowymi, które mogą mieć różną grubość stali. Na takie rzeczy warto zwracać uwagę przy wyborze, ponieważ tylko odpowiednia jakość wszystkich elementów zagwarantuje dużą wytrzymałość i trwałość przyszłego płotu. Z tego względu najlepiej zrezygnować z przypadkowych ofert, które kuszą podejrzanie niską ceną. Jeśli chce się mieć nowoczesne ogrodzenie panelowe o wysokim standardzie i nie przepłacać, a jednocześnie zyskać pewność, że w przyszłości nie będzie generować dodatkowych kosztów, warto zaufać doświadczeniu specjalistów naszej firmy.
- wysoka jakość materiałów i solidne wykonanie,
- indywidualne dobieranie wymiarów paneli,
- wysoka odporność na korozję,
- dbałość o estetykę i zróżnicowanie kolorystyczne,
- 5 lat gwarancji,
- atrakcyjne ceny,
- darmowa wycena w ciągu 24 h,
- dostawa pod same drzwi.
Gwarantujemy pełen profesjonalizm, dobrą jakość wszystkich części składowych ogrodzenia systemowego, a do tego fachowe doradztwo. W ofercie posiadamy nie tylko różne rodzaje i wymiary paneli w kilku kolorach (antracyt, brązowy, zielony, czarny, ocynk), ale też bramy panelowe, a także atrakcyjne podmurówki w różnych wysokościach i w kilku wzorach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i w przypadku zainteresowania lub pojawienia się jakichkolwiek pytań, kontaktu z nami.